طلق تلویزیون

با توجه گران شدن قیمت تلویزیون ها و همینطور هزینه های جانبی و تعمیرات آن ها، خرید محافظ صفحه نمایش طلقی به عنوان گلس تلویزیون میتواند از آسیب رسیدن به آن ها (مخصوصا تلویزیون های led) جلوگیری کند.

خانه هایی که بچه کوچک دارند معمولا با این مشکل مواجه اند که کودکشان صفحه نمایش تلویزیون را لمس میکند، این مورد علاوه بر اینکه امکان خراب شدن صفحه نمایش را زیاد میکند، ممکن است برای فرزندان شما نیز خطرآفرین باشد!

پس بهتر است از طلق پلاستیکی به عنوان محافظ و گلس برای صفحه نمایش تلویزیون استفاده کنید، یا تلویزیون را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

طلق-تلویزیون

طلق-تلویزیون

خرید محافظ صفحه نمایش

با توجه به نکاتی که بالا گفته شد، خرید یک محافظ برای تلویزیون مانند گلس که برای گوشی خود میخرید، الزامی است!

نکاتی که هنگام خرید محافظ صفحه نمایش باید به آن دقت کنید سایز و اندازه تلویزیون (اینچ) و همینطور مارک تلویزیون شما است.

معمولا مارک های مختلف مانند ال جی، سامسونگ، سونی و… حتی اگر اینچ برابری هم داشته باشند، کمی با هم متفاوتند. این مورد در صفحه نمایش های ال ای دی بیشتر به چشم می آید.

مثلا محافظ صفحه نمایش منحنی سامسونگ منحصر بفرد است و هنگام خرید باید به اندازه مناسب آن حتما دقت کنید.

قیمت گلس تلویزیون

قیمت گلس های تلویزیون یا همان محافظ های صفحه نمایش در فروشگاه های اینترنتی از حدود 100 هزار تومان تا 400 تومان متفاوت است. علت این تفاوت، سایز گلس (میزان طلق استفاده شده) و همینطور جنس طلق استفاده شده می باشد که در ادامه در رابطه با انواع طلق های پلاستیکی و جنس این محافظ های صفحه نمایش بیشتر توضیح داده ایم.

در لینک زیر لیست قیمت انواع محافظ و گلس طلقی صفحه نمایش تلویزیون به همراه امکان خرید اینترنتی قرار داده شده است:

مشاهده لیست قیمت + خرید اینترنتی

بیش از صد مدل محافظ صفحه نمایش برای انواع تلویزیون ها داخل لینک بالا موجود است، که میتوانید بر اساس مارک و برند و همینطور چند اینچی بودن تلویزیون تان از بین محصولات با قیمت مناسب خرید اینترنتی انجام دهید.

بهترین مارک محافظ صفحه نمایش چیست؟

مارک های معروف محافظ صفحه نمایش عبارتند از:

  • وروان
  • سلکسون
  • اس اچ (SH)
  • ویزومکس

البته با توجه به کم شدن واردات امکان انتخاب بین مارک های مختلف محافظ تی وی سخت شده است، و فقط باید توجه کنید سایز و مارک مورد نظر شما چه محصولی موجود است!!

البته برند های متفرقه و ایرانی ای نیز وجود دارند که قیمت ارزان تری دارند و بعضا از کیفیت مناسبی هم برخوردارند.

معایب استفاده از محافظ صفحه نمایش

تعریف های زیادی از طلق های تلویزیون و استفاده از گلس به عنوان محافظ صفحه نمایش کردیم، اما قبل از خرید حتما توجه داشته باشید که طلق ها هرچقدر هم شفاف باشند، مقداری رفلکس نور دارند.

پس اگر تلویزیون شما رو پنجره است، ممکن است بازتاب نور مانع نمایش مناسب تصاویر تلویزیون شود و شما را آزار دهد. پس خرید محافظ صفحه نمایش طلقی برای شما مناسب نیست و باید از راه های دیگر مانند نصب تی وی روی دیوار یا… برای محافظت از گنج های گران قیمت کوچک استفاده کنید!!